مقالات

پمپ وکیوم روغنی بکر چیست؟

پمپ خلاء روغنی بکر

از پمپ وکیوم بکر برای ایجاد فشار منفی به صورت چرخشی استفاده می شود و باعث ایجاد حرکت دورانی روتاری و نیروی گریز از مرکز استفاده میشود.

از دیگر وظایف پمپ وکیوم پایین آوردن فشار جو و رساندن آن به حدود صفر می باشد با فاصله گرفتن از سطح دریا به سمت ببالا تر از سطح دریا ضخامت جو زمین کاهش پیدا میکند و فشار پایین می آید .

طرهحی پمپ بکر به صورتی است که روتور جارج از سیلندر پمپ جود دارد . با چرخش روتور توسط الکتروموتور روغن به داخل محفظه سیلنر میرود و از مت دیگر از شیار تیغه ها به بیرون آمده و با نزدیک شدن به محفظه داخلی فاصله بین تیغه و محفظه را آبندی و روان کاری میکند.

وقتی تیغه از ورودی پمپ خلاء عبورمیکند حجمی از هوا و گاز و یا بخارات موجود در فضایی که فرآیند وکیوم در آن ایجاد میشود را با به فضای خالی بین سیلندر و تیغه میبرد و آن را حفظ میکند و زمانی که روتور به صورت راست گرد حرکت میکند از حجم این محفظه کاهش که در نتیجه متراکم میشود و گاز و هوا در آن محیط میباشد این نیرو بوجود آمده بر نیروی سوپاپ خروجی سوار شده و باعث باز شدن و خارج شدن هوا و بخشی از روغن به خارج سیستم میشود این فرآیند به صورت مداوم تکرار میشود. یک اصول ایمنی که باید به آن توجه داشت مربوط به اتصال برق این دستگاه است که باید به صورت مجزا به تابلو کنترل وصل شود چرا که در هنگام فشار و کشیدن جریان به دیگر دستگاه ها آسیب میزند و عمر خوذ پمپ کاهش پیدا میکند.

بکر یک برند آلمانی میباشد که در زمینه ساخت پمپ وکیوم روغنی پیشرو بوده و کیفیت خوب و راندمان بالای این دستگاه همیشه زبان زد خواست عام بوده

اجزای تشکیل دهنده پمپ وکیوم بکر عبارتند از:

1.روتور

2.تیغه

3.فیلتر سپراتور

4.اگزوز خروجی

5.شیر یک طرفه

6.سوپاپ خروجی

7.سلندر

8.ضربه گیر

برای خرید پمپ وکیوم و قیمت پمپ وکیوم با در تماس باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 1 =