مقالات

راه های کنترل درجه حرارت در محوطه محفظه آببند یا مکانیکال سیل

راه های کنترل درجه حرارت در محوطه محفظه آببند یا مکانیکال سیل ( سیل مکانیکی )

 

راه هایی مختلفی برای این منظور وجود دارند که عبارات زیر به آنها اشاره شده است.

-جریانی از مایع تمیز سرد مناسب را وارد محیط پیرامون آببند کنید این اتصال در بیشتر پمپ ها وجود دارد.

-از دو آببند که مایع سردی در میان آنها می گردد استفاده کنید. در این مورد آببند کارتریجی دوراهه متوازن بهترین انتخاب می باشد.ترتیب کار بدین صورت است که عمل سرد شدن در سطوح آببند انجام می شود در واقع جائی که این کار به بهترین نحو صورت می گیرد.

-از محفظه خنک کننده که برروی پمپ نصب شده است استفاده کنید. و اگر امکان نداشت یکی از پوشش ها را به عنوان قطعه تعویضی برای صفحه عقبی اغلب پمپ ها قابل دسترس می باشد.

-نوار حرارتی باید دور آببند یا مکانیکال سیل ( سیل مکانیکی ) نصب شود تا کنترل مقدار درجه حرارت را ایجاد کند.

-یک خنک کننده را در مسیر بین تخلیه پمپ و محفظه آببند نصب کنید. به یاد داشته باشید که این سیستم زمانی که پمپ در حال کار کردن هست کاربرد دارد در نتیجه اگر در کار پمپ مشکلی ایجاد شود و یا اگر پمپ در حالت آماده باش قرار گیرد دیگر این سیستم ارزشی نخواهد داشت .

-در این نوع کاربرد ها فقط از آببند های متوازن استفاده کنید تا از بروز مشکلات حرارتی که وابسته به طرح های آببند یا مکانیکال سیل ( سیل مکانیکی ) نا متوازن است جلوگیری شود. طبق دلایل ذکر شده از الاستومرهایی که نزدیک سطوح صیقلی شده قرار گرفته اند و یا از دو سطح سخت نباید استفاده کرد

 

کنترل فشار در محوطه آببند یا مکانیکال سیل ( سیل مکانیکی )

-برای کنترل فشار در محوطه آببند یا مکانیکال سیل ( سیل مکانیکی ) می توان کارهای زیر را انجام داد

-برای از بین بردن افت فشار در بین سطح آببند یا مکانیکال سیل ( سیل مکانیکی ) می توانید از دو آببند که دارای سیال مانع با فشار بالا میباشند و در میان دو آببند می گردد استفاده کنید. اینن مساله در آببندی مواد شیمیایی مانند اکسید اتیلن که می توان ب درون الاستومر دینامیک نفوذ کند و از سمت دیگر خارج شود و باعث آسیب دیدن جدی الاستومر و همچنین باعث نشت ناگهانی شود بسیار مهم می باشد.

-مایع را با فشار بالا و به طور ناگهانی در درون محفظه آببند یا مکانیکال سیل ( سیل مکانیکی ) جریان دهید. این روش برای سیالی که حاوی ذرات جامد می باشد و باعث تداخل در حرکت آببند یا مکانیکال سیل ( سیل مکانیکی ) می باشد بهترین را حل می باشد.اگر شما از طراح های آببند مکانیکی متوازن با فنر هایی که در خارج سیال هستند استفاده می کنید در این صورت به جریان کمتری نیازی دارید.

-تنها دلیلی که بر مینای آن شما می خواهید فشار محفطه آببند یا مکانیکال سیل ( سیل مکانیکی ) را کاهش دهید این است که آببند شما توانایی آببندی فشار بالا را ندارد .برای کاهش فشار محفظه آببند یا مکانیکال سیل ( سیل مکانیکی ) می توان از کنترل های محیطی استفاده کرد در حالی که آببند یا مکانیکال سیل ( سیل مکانیکی ) فشار بالا بهترین انتخاب برای کار می باشد. در مواقع ضروری شما می توانید فشار را بایکی از کنترل های محیطی که در مقاله بعدی منتشر می شود کاهش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × چهار =