مقالات

در انتخاب وکیوم پمپ به نکات زیر توجه فرمایید

در انتخاب وکیوم پمپ به نکات زیر توجه فرمایید:

از جمله فاکتور هایی که باید در انتخاب پمپ وکیوم در نظر گرفت عبارتند از:

میزان خلاء مورد نیاز از سیستم خلاء و میزان سرعت تخلیه گازهای مورد نظردر یک حجم آبندی شده و نوع گازی که قرار است خلاء شود.

و اینکه چه میزان خلاء در یک شیفت کاری نیاز داریم.

ترسیم طراحی ظرفیت موجود و پیش بینی طرح های افزایشی در سیستم خلاء را از نظر قیمت مقرون به صرفه تهیه کرد.

در صنعت امروز جایی برای خطاها و چشم پوشی از استاندارد ها نیست .

بعضا” با اطلاعاتی در زمینه انواع سیستم های خلاء میتوان از خسارات ناشی و پیامد های بوجود آمده جلوگیری کرد.

ایراد در سیستم خلاء در مدت کوتاهی از جمله پیآمد بوجود آمده و نداشتن یک خط تولید با راندمان بالا و محصولی باکیفیت و قابل رقابت از پیامدهای بوجود نیامده میباشند.

پس پیشنهاد میشود با یک مشاوره دقیق و کارشناسی شده نسبت به انتخاب مناسب دستگاه وکیوم پمپ اقدام نمایید. ما در این زمینه آمادگی داریم که به شما کمک کنیم. شما میتوانید در ساعات کاری با ما در ارتباط باشید.

 

برای انتخاب پمپ وکیوم باید این نکته را در نظر گرفت که برای انجام وکیوم سیستم نیاز به وکیوم بالا دارد یا میزان وکیوم پایین

پمپ های وکیوم با میزان وکیوم پایین به به دو دسته روغنی و بدون روغن تقسیم میشود.

برای استفاده از پمپ روغنی باید به این مهم توجه شود که روغنی در سیستم مشکل ساز نباشد و گاز یا ماده عبوری از پمپ با روغن واکنش نشان ندهد .

اگر سیستم با روغن در تداخل باشد باید از پمپهای بدون روغن که کوچکتر هستند استفاده شود.

پمپهای وکیوم پایین دارای سرعت جابه جایی بیشتر هستند. هر چقدر فشار توسط پمپ کاهش پیدا میکند سرعت پمپاژ کم میشود.

 

پمپ وکیوم خشک یا روغنی بگیریم؟

پمپ خلا خشک یا پمپ خلا روغنی؟

صرف حجم بالاتر پمپ قوی تر خواهد بود؟

این سوالی است که برای اغلب مصرف کنندگان در خرید پمپ خلا مطرح می شود و نکته بسیار مهمی برای تهیه یک پمپ وکیوم هست .

پمپ های روغنی نسبت به پمپ های خشک قیمت مناسب تر و پایین تری دارند ؛ اما تفاوت اصلی مانند اتومبیل های بنزینی و

گازوییلی است که گازوییل ارزان تر است ولی آلودگی بیشر دارد ؛ پمپ های روغنی موقع کار (مخصوصا زمانی که به آنها فشار کاری زیاد وارد می شود) بخارات روغنی از دستگاه خارج می شود و سبب آلودگی محیط میشود. اما از طرفی این روغن باعث طول عمر پمپ های روغنی نسبت به پمپ خشک میشود.

 

در بعضی اوقات خارج شدن روغن از دریچه های دستگاه نیز دیده شده است. بهمین دلیل توصیه می شود اگر پمپ روغنی استفاده می کنید مخزن روغن در سطح حداقل پر شود چرا که در زمان انجام وکیوم وقتی پمپ زیر فشار میرود روغن بالا می آید. چنانچه روغن دستگاه زیاد باشد از قسمت مکش روغن به بیرون میزند و یا از قسمت بخار گیر پس میزند.

در حالیکه پمپ های خشک که گاها” پمپ های دیافراگمی یا اویل لس نیز نامیده می شوند(البته تفاوت در پمپ خشک دیافراگمی و پیستونی وجود دارد)، درون موتور روغن وجود ندارد و بدیهی است که مشکل بخارات روغن نیز ایجاد نمی گردد این پمپها بخار روغن و پس زدن روغن ندارند اما قیمت بسیار بالاتری نسبت به پمپ وکیوم روغنی دارد..

چندمتر مکعب در ساعت پمپ بخریم؟ این سوال اکثرا برای خریداران پیش میاید :

نکاتی که باید توجه داشت برای خرید پمپ وکیوم در وکیوم روغنی فشار و خلاء ایجاد شده توسط همه مدل ها یکی میباشد ولی سرعت عمل انجام کار متفاوت است یعنی پمپی با 2 متر مکعب همان فشار و ظرفیت خلاء یک پمپ 10 متری را دارد با این تفاوت که در پمپ 10 متری سرعت انجام خلاء بالاتر است . در بعضی از صنایع از وکیوم برای خلاء در قالب ها استفاده میشود مواد تزریقی در این قالبه چون زمان متفاوتی برای خشک شدن دارند باید پمپ انتخابی سرعت عمل مناسب برای انجام خلاء در زمان مناسب را داشته باشد.

پمپهای وکیوم روغنی در مدل تک مرحله ای و دو مرحله ای ساخته میشود که بسته به استفاده آن در صنایع باید انتخاب شود.

از مدل تک مرحله ای در صنایع سبک استفاده میشود اما از مدل دو مرحله ای در صنایع با دقت بالا مصرف میشود پمپهای دو مرحله ای دارای دو پمپ میباشد و خلاء نسبی ایجاد شده توسط پمپ دو مرحله ای بیشتر است .

در پمپهای دو مرحلهای هنگام خاموش شدن پمپ خلاء همچنان برقرار است اما در مدل تک مرحله تا زمان روشن بودن پمپ خلاء موجود است .

پیشنهاد میشود برای خرید پمپ وکیوم با کارشناسان ما تماس بگیرید تا شمارو در خرید پمپ مناسب همراهی کنند و پمپی مناسب با توجه به نیاز کاری شما پیشنهاد شود که برای خرید پمپ به مشکل برخورد نکنید چرا که پمپهای روغنی بعد از استفاده امکان تعویض ندارد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه + 20 =