مقالات

تعویض سیال چیست

تعویض سیال

-تعویض سیال یا فراهم آوردن روان کننده در مواقعی که محصول آببندی روان کننده می باشد صورت می گیرد غیر روان کننده ها دارای فیلمی به ضخامت کمتر از یک میکرون هستند . می توان به موارد زیر اشاره کرد .

-از دو آببند با روان کننده فشار بالا به عنوان سیال مانع استفاده کنید . این مورد یکی از بهترین انتخاب ها برای گاز ها یا مایعاتی که خاصیت روان کنندگی کمتری می باشد . این نوع از روان کنندگی کمتری دارند می باشد . این نوع از روان کنندگی معمولا مشکلات مربوط به آببند مانند چسبندگی لغزشی و بعضی دیگر از انواع ارتعاش را حل می کند . بعضی از طرح های جدید اببند دارای سطوح هیدرودینامیک یا هیدرواستاتیک هستند که به شما این اجازه را می دهند که گازها را آببندی کنید در حالی که در محصول ایجاد شده نشت گاز کنترل شده کمتری وجود داشته باشد.

-مایع روان کننده را در درون محفظه آببند یا مکانیکال سیل ( سیل مکانیکی ) جریان دهید.

بعضی مواقع سرد کردن محصول باعث تغییر ماده روان کننده می شود. به عنوان مثال آب گرم به مایع روان کننده تغییر می یابد.

برای بعضی از کابرد های خلا بهتر است خط گردش دوباره دشارژ را نصب کنید ( بین محفظه آببند و خروجی پمپ ) تا به از بین بردن خلا در محوطه محفظه آببند کمک کند. این روش برای آببند های مکانیکی بهتر می باشد اما برای پکینگ معمولی این روش کاربردی ندارد.

افزایش مقدار حرکت مایع در محفظه آببند یا مکانیکال سیل ( سیل مکانیکی )

-این مساله به هنگام آببندب مایعی که به وسیله حرکت خاصیت چسبندگی خود را افزایش می دهد بسیار مهم می باشد انتهای محفظه آببند را به قسمت مکشی پمپ متصل کنید و تنها یک راه برای عبور مایع از میان محفظه آببند یا مکانیکال سیل ( سیل مکانیکی ) در نظر بگیرید . در این مورد نیز مطمئن باشید که اتصال به سطوح آببند خیلی نزدیک باشد .

-بعضی از مایع ها به وسیله حرکت باعث افزایش خاصیت چسبندگی خود می شود به این نوع مایع ها مواد ژلاتینی گفته می شود .در بعضی موارد فیلم مایع رقیق باعث سائیدگی بیش از حد سطح می شود . اگر چنین موردی اتفاق افتاد یکی از کنترل های محیطی را که به آنها اشاره کردیم بکار ببرید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × دو =