مقالات

خواندن پلاک و معنی مشخصات روی پلاک به چه معناست؟

خواندن پلاک و معنی مشخصات روی پلاک به چه معناست؟

پلاک و مشخصات هر محصول صنعتی با محصولی دیگر متفاوت است و باید توضیحات و مشخصات هر محصول جدا مورد بررسی قرار بگید اما ما در این مقاله سعی داریم تا توضیحاتی در مورد پلاک و مشخصات پمپ وکیوم روغنی برند والئو ساخت کشور چین در اختیار شما قرار دهیم.

در بالای پلاک اسم برند و لوگو کارخانه سازنده و شعار کارخانه قرار دارد.

در سطر اول مدل دستگاه قرار دارد با توجه به تنوع بسیار بالا این محصول تنها پمپهای کوچک و برای استفاده در صنایع کوچک و سبک در کشور موجود میباشد.که مجموعه ما تمامی مدلها و نمایندگی فروش این محصول در ایران را دارد

در خط بعدی میزان جریان عبوری در یک دقیقه را نشان میدهد که با واحد (سی اف ام ) ذکر میشود .این پارامتر یکی از پارامترهای اصلی و مورد بررسی باید باشد در هنگام خرید چرا که با بالا رفتن جریان عبوری سرعت عمل پمپ بالا میرد .

در ایران معمولا فروش پمپهای وکیوم به مشخصه متر مکعب آنها میباشد که این عدد روی پمپ و پلاک مشخصه پمپ ذکر نشده منظور از متر مکعب میزان حجم هوایی است که یک پمپ وکیوم میتواند آن را در یک ساعت خالی کند با این تعریف میتوان گفت میزان متر مکعب در ساعت یک پمپ وکیوم با جریان عبوری هوای آن رابطه مستقیم دارد یعنی با بالا رفتن میزان هوای عبوری سرعت عمل پمپ بالا میرود.

در خط بعدی به میزان خلاء نهایی پرداخته شده است . خلاء همان طور که در مقاله های قبلی به آن اشاره شده بود حلاء یک میزان نسبی است و نمیتوان به خلاء مطلق رسید . اما هر پمپ به میزان متفاوت میتواند به این خلاء نسبی برسد در پمپهای وکیوم روغنی تک مرحله ای میزان خلاء نهایی تا 150 میکرون بالا میرود. یکای اندازه گیری فشار معمولا با میلی متر جیوه یا میلی بار نشان داده میشود اما میکرون در کشور آمریکا معمولا استفاده میشود و دیگر یکای اندازه گیری مخصوص اروپا و کشورهای آسیایی هست .

خط بعدی ولتاژ و فرکانس پمپ نشان داده شده است که با توجه به جریان برق هر کشور متفاوت است در کشور ما فرکانس 50 هرتز میباشد و ولتاژ 230 ولت . در کشورهای دیگر برق فرکانس بالاتری دارد که این مسئله باعث افزایش سرعت الکتروموتور پمپ و به تب باعث بالا رفتن میزان پمپاژ نیز میشود.

در خط پنجم مشخصات قدرت الکتروموتور مصرف شده در پمپ است که پمپهای بزرگتر نیازمند الکتروموتور با قدرت و توان بالاتر دارد.

یک نوار نارنجی رنگ در زیر پلاک قرار دارد که تک و یا دو مرحله ای بودن پمپ را نشان میشدهد

برای خرید پمپ وکیوم و قیمت پمپ وکیوم با ما در تماس باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 − 12 =